WordPress a jazykové mutace webu

Potřeboval jsem teď pro jeden web, který běží na WordPress nastavit několik jazykových mutací. Google translate není pro tento účel úplně nejideálnější a tak jsem začal hledat nějaký plugin. Postupně jsem vyzkoušel ZdMultiLang a qTranslate. První jmenovaný je hodně povedený  jenže žádný plugin neumí URL v příslušném jazyce. Nakonec jsem to vyřešil aktualizací WordPressu na 3.0.1. a jeho překlopením na multi. Pro každou jazykovou verzi jsem pak vytvořil v adresářích weby v příslušném jazyce.

Toto řešení přestože se mi z počátku zdálo těžkopádná má řadu výhod. Hlavně nemusíte řešit jestli se plugin nebude tlouct s těma co už máte nainstalované a nemusíte ho ani aktualizovat. Čím méně pluginů je aktivních tím lépe. Hodně vícejazyčných webů je taky v jednotlivých jaz. mutací lehce odlišný což se při této variantě pohodlně nastavuje. Takže se to nebojte zkusit.

Čtyři komentáře

  1. Právě se chystám na řešení stejného problému stejnou cestou:-) Díky za povzbuzení.

  2. Ahoj, mám dotaz..chtěl jsem udělat to samé, ale mám verzi 3.5.1 a pokud se rozhodnu k instalaci qTranslate tak mi to píše že není s touto verzí kombatibilní. Musím tedy přeinstalovat na verzi 3.0.1 ?

  3. milošák

    WP nemusíš přeinstalovat. Stačí najít verzi pluginu které si s ním bude rozumět. Všechny verze jsou na stránkách WordPressu.

  4. Z vlastní zkušenosti doporučuji asi nejlepší řešení na vícejazyčné weby, a to WP plugin WPML ;-)

Komentáře k článku