největší SEO žvásty

S velkým zaujetím jsem si na webu jedné SEO agentury přečetl následující.

Pro lepší ohodnocení webu vyhledávači je velmi důležitý kvalitní linkbuilding (budování zpětných odkazů). Linkbuilding vám umožní získat velký počet kvalitních zpětných odkazů, takže poroste váš PageRank a Srank (ohodnocení webu vyhledávači Seznam.cz a Google) a tudíž se bude zlepšovat i vaše pozice při vyhledávání v těchto internetových vyhledávačích.

Lituju potencionálních klientů. Najít agenturu, která cpe lidem do hlavy podobné nesmysly není žádný problém. Skoro denně je na webu ač nerad nacházím. Zde je seznam těch největších nesmyslů, které tyto agentury nebo spíše jednotlivci slibují:

 1. Garantujeme přední pozice ve vyhledávačích.
 2. Kvalitní zpětné odkazy z katalogů.
 3. Čím vyšší má web ranky tím výše bude ve vyhledávačích.
 4. Výměna odkazů zaručí první stránku ve fultextu.

Další můžete napsat do komentářů. O výměně odkazů jsem jeden článek napsal.

Čtyři komentáře

 1. Jak byste dostaval dopredu nejaky web v pripade, ze byste o to stal? Mumlanim manter?

 2. Mohl by autor zmínit proč si (narozdíl od mnoha jiných expertů na SEO) myslí, že linkbuilding nepomáhá lepšímu ohodnocení webu vyhledávači?

  • Nic takového netvrdím. Jen nesouhlasím s tvrzením, že nárůst ranků je přímo úměrný pozicím ve vyhledávačích.

 3. Naprosto souhlasím s autorem tohoto článku. Firmy které garantují první pozice ve vyhledaváčích a nabízí kvalitní zpětné odkazy z katalogů zřejmě o SEO a internetovém marketingu moc nevědí. Bohužel se takovýchto firem na internetu najde spoustu a stejně jako autor lituju klienty kteří se pro spolupráci s takovouto firmou rozhodnou.

  Linkbuilding je samozřejmě jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivnující umístění webu v SERP, musí však být cílený a odkazy kvalitní. Což odkazy z katalogů nejsou.

Komentáře k článku